Płyn do czyszczenia matryc 10 ml

Producent: eyelead Germany
Dostępność:
Jest Jest
 (32 szt.)
Czas realizacji: 1-2 dni
szt.
Cena netto: 40,65 zł 50,00 zł

Zapraszam do zakupu specjalnego płynu do czyszczenia matryc i optyki w cyfrowym sprzęcie fotograficznym. Produkt, jak pozostały asortyment w moim sklepie, jest najwyższej jakości.

Wszystkie produkty marki eyelead są produkowane w Niemczech, dzięki temu jakość i pewność ich zastosowania pozwalają na spokojne wykorzystanie ich do usuwania zabrudzeń najwrażliwszych części aparatów cyfrowych tj. matryce, matówki czy optyka.

 

Opakowanie zawiera 10 ml płynu i jest wyposażone w wygodny dozownik kropelkowy. Sprzedawana pojemność powinna wystarczyć na ca. 20 czyszczeń matryc FF (full frame) i ca. 40 czyszczeń przy wykorzystaniu mniejszych szpatułek (APS-C, DX lub szpatułek do czyszczenia brzegów matryc).

 

Do płynu proponuję szpatułki eyelead dostępne na pozostałych aukcjach. Wszystkie produkty, mimo iż są markowe, oferuję w bardzo korzystnej cenie (lepszej niż np. od dealerów tej firmy na ebay'u).

 

Jak łatwo policzyć czyszczenie matrycy na mokro przy użyciu materiałów eyelead składa się z następujących kosztów:

1. gruszka - 65 PLN (koszt jednorazowy)
2. lupa - 65 PLN (koszt jednorazowy)
3
. szpatułka (w zależności od matrycy):

a. FF - 8,00 PLN
b. APS-C/DX - 6,50 PLN
c. brzegi matryc - 7,50 PLN

4. płyn do czyszczenia - 50 PLN (koszt 1/15-30 czyszczeń) - 1,25-2,50 PLN

RAZEM:

a. koszty jednorazowe: 130 PLN
b. koszty materiałów czyszczących: 15,00 PLN (APS-C/DX) lub 18,00 PLN
(do powyższych cen należy dodać koszty dostawy - w przypadku zakupu całego kompletu są w zasadzie pomijalne)

Jak łatwo policzyć, koszt własnej fatygi i czyszczenia jest ok. 4-5x niższy od czyszczenia w serwisie fotograficznym.

Oczywiście powyższa kalkulacja może zostać odchudzona o np. szpatułki do brzegów matryc, choć z własnego doświadczenia wiem, że po czyszczeniu właśnie brzegi wymagały by delikatnego "dopieszczenia".

Do matryc APS-C i DX mamy gotowy zestaw czyszczący za 120 PLN, który zawiera wszystkie materiały na 10 czyszczeń, dodatkowo szpatułki i płyn z zestawu można uzupełniać osobno po wykorzystaniu. W zestawie jest ekskluzywne, bezpieczne i wygodne opakowanie z aluminium (kasetka)